Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Усик Ігор Іванович

Народився 23 вересня 1954 року у місті Кривий Ріг.

Декан факультету будівництва, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент

У 1976 р. закінчив Дніпропетровський гірничий інститут за спеціальністю «Технологія та комплексна механізація відкритої розробки родовищ корисних копалин», отримав кваліфікацію гірничого інженера. З 1976 р. за 1979 р. – аспірант кафедри відкритих гірничих робіт Дніпропетровського гірничого інституту під науковим керівництвом професора М.Г. Новожилова.

Наукові дослідження у цей період проводились в лабораторіях і на полігонах ДГІ, ІГТМ, Кривбасвибухпрому, Криворізького гірничорудного інституту (КГРІ), на кар'єрах ПГЗК, ІНГЗК та Докучаєвського флюсо-доломітного комбінату. Спостереження та експерименти тривали на сучасних в той час приладах та обладнанні, таких як швидкісна фоторегіструвальна установка (СКС, СФР-1м) або дужий цінний експериментальний засіб, так звана «Лупа часу».

Після закінчення аспірантури І.І. Усик працював інженером НДЧ, молодшим науковим співробітником, потім старшим науковим співробітником кафедри відкритих гірничих робіт ДГІ. У цей час він виконує наукові дослідження під керівництвом проф. Г.Д. Пчолкіна У 1981р. захистив кандидатську дисертацію. 

З 1986 р. по 1989 р. – старший науковий співробітник, а з 1989 р. по 1993 – р. завідувач галузевої науково-дослідної лабораторії № 17.

Починаючи з вересня 1993 р., І.І. Усик продовжує свою роботу доцентом на кафедрі будівництва шахт і підземних споруд. Виконуючи з 1995 р. обов'язки заступника декана шахтобудівного факультету, він продовжує працювати доцентом кафедри будівництва шахт і підземних споруд, а з 1998 р. і дотепер – декан факультету будівництва (з березня 2006 р.) Національного гірничого університету, професор кафедри будівництва шахт і підземних споруд (сьогодні – кафедра будівництва, геотехніки і геомеханіки).

Наукові інтереси І.І. Усика спрямовані на вивчення і визначення закономірностей процесу руйнування гірських порід і вдосконалення технології буропідривних робіт. Зокрема – на розробку нових конструкцій зарядів ВР, методів і технологій руйнування гірських порід вибухом, на підвищення ефективності існуючих геотехнологій, а так само на розробку і впровадження нових технічних і технологічних рішень з руйнування, розробки і переміщення гірських порід. Ці питання є продовженням багаторічних фундаментальних і прикладних досліджень кафедр та науково-дослідної лабораторії в галузі гірничих і будівельних технологій.

Результати наукових досліджень Усика І.І. знайшли своє відображення в понад 90 наукових статтях та авторських свідоцтвах, звітах про науково-дослідні роботи з держбюджетної та госпдоговірної тематики, в яких він безпосередньо брав участь як виконавець, відповідальний виконавець та керівник.

Він входить до складу ректорату університету, є головою вченої ради факультету будівництва і членом вченої ради Національного гірничого університету, головою конкурсної комісії факультету будівництва, членом методичних комісій за спеціальностями факультету.

За особистий внесок у розвиток і зміцнення авторитету Національного гірничого університету, а також за значні заслуги у підготовці фахівців для України І.І. Усик нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2004). Удостоєний знаку «Шахтарська слава» двох ступенів (2000, 2010), нагороджений медаллю НГУ «За заслуги» (2014) і неодноразово «Почесними дипломами» ректора НГУ.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт